Strona główna » BLOG » Dlaczego warto stosować zamienniki?

Dlaczego warto stosować zamienniki?

Data dodania: 11-05-2021
W dziedzinie filtracji istnieje wiele rodzajów produktów różnych producentów, które można stosować zamiennie. W naszej codziennej pracy często napotykamy pytanie: czy warto korzystać z alternatyw?  Odpowiedzi na pytanie są dwie, albo stawiamy zawsze na oryginalne części, albo szukamy na rynku dobrych, wiadomo tańszych zamienników. Dlaczego tak naprawdę z nich korzystamy?

W dziedzinie filtracji istnieje wiele rodzajów produktów różnych producentów, które można stosować zamiennie. W naszej codziennej pracy często napotykamy pytanie: czy warto korzystać z alternatyw?  Odpowiedzi na pytanie są dwie, albo stawiamy zawsze na oryginalne części, albo szukamy na rynku dobrych, wiadomo tańszych zamienników. Dlaczego tak naprawdę z nich korzystamy? W głównej mierze dlatego, że zależy nam na niższej cenie. Nie ma na świecie posiadacza samochodów, maszyn rolniczych czy maszyn budowlanych, który chociażby raz nie zastanawiał się nad tym, czy może nie użyć zamiennika np. filtra oleju, bo przecież jest ich wiele na rynku. Strefa stosowania zamienników jest szeroka, właściwie w każdej dziedzinie możemy je spotkać, ale czy warto je stosować?

Powody wybrania zamienników

Najczęstszym powodem wyboru alternatyw jest ich niska cena. Dzieje się tak dlatego, że oryginalne części są zazwyczaj drogie. Wtedy producenci zaczynają myśleć nad stworzeniem zamienników, jednak, aby obniżyć ich cenę na pewno trzeba z czegoś zrezygnować. Fabryka może być bardziej nastawiona na masową produkcję, niż na jakość produktów, jednak nie zawsze jest to prawdą. Często, wysoką cenę oryginału dyktuje sama nazwa producenta, szczególnie, gdy jest on znany na całym świecie.
Innym ważnym czynnikiem przy wyborze alternatywy jest jej konstrukcja i parametry techniczne. Znane marki filtrów produkują modele zgodnie z wymaganiami producentów pojazdów i testują swoje produkty w laboratorium, aby sprawdzić czy spełniają założone wymagania. Niestety, zwykli użytkownicy nie zdają sobie sprawy, jaka jest różnica między filtrami, szczególnie, gdy cena kolosalnie się różni.
Jednocześnie, od razu można zauważyć, że główną różnicą między oryginałem, a kopią jest ilość materiału filtrującego wewnątrz - zazwyczaj filtry renomowanej marki używają ich znacznie więcej niż zamienne modele.

Zastosowanie filtrów

Filtry służą do ochrony komponentów przed szkodliwymi zanieczyszczeniami. Jednak, skuteczność filtracji nie jest dla nich jedynym wymaganiem. Istotne jest również to, że chociaż filtr zatrzymuje coraz więcej zanieczyszczeń, to powinien z upływem czasu utrzymywać swoją maksymalną wydajność.
Jeśli już stawiamy na zamienniki, warto zrobić dobry research i znaleźć firmę, która produkuje dobre jakościowo wyroby, ponieważ filtr jest elementem niezwykle istotnym, który może zaważyć na pracy danego urządzenia.
Filtr powinien charakteryzować się maksymalną wydajnością, wysoką jakością materiałów, z których został wykonany oraz pozytywną opinią wśród użytkowników. Warto zaczerpnąć opinii eksperta, na przykład mechanika, który na pewno w swojej pracy nie raz stosował różnego rodzaju zamienniki. Po odpowiednim przeglądzie, wybrać filtr najlepszy dla naszego urządzenia. 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii BLOG
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu